Rok na ziemi (naj-naje)

"Cztery pory roku" - spektakl dla naj-najów

Pierwszy w legnickim teatrze spektakl dla najmłodszych widzów  (1 – 4 lata) oraz ich rodziców. Jest to oddziałująca na wszystkie zmysły wędrówka przez zmieniające się pory roku w towarzystwie bohaterów, którymi są między innymi znane każdemu mieszkańcowi Legnicy rzeźby z centrum miasta. Siedzące w centrum sceny dzieci czują się uczestnikami tej historii, która w przyjaznej i atrakcyjnej formie wprowadza w świat sztuki. Spektakl może być także podpowiedzią dla rodziców, jak aktywnie spędzać czas ze swoimi pociechami.

 

Aby utrzymać uwagę małych widzów teatr sięga po różne środki, łącznie z multimediami i czarami (scenograf Szymon Antoniak – udany debiut) Najfajniejsza jest chyba karuzela. Karuzela w teatrze? No właśnie! Takie cuda! […] Rytmicznemu, pociętemu na kawałki językowi towarzyszy równie pomysłowa muzyka [...] Naśladuje dźwięki natury takie jak deszcz, wiatr. Miewa urok przedszkolnego przeboju, ale bywa też nieobliczalna jak brazylijska samba lub wytrawna jak jazz. Jazz dla dwulatków? No właśnie! Takie cuda!

[…] Objawów znudzenia, choćby najmniejszych, nie zauważyłem. Chyba było przeciwnie: zaskoczenie, że czas płynie tak szybko. Niektórzy nie chcieli wychodzić z teatru i już po opadnięciu kurtyny rwali się się do bitwy na poduszki. W teatrze? No właśnie!

Piotr Kanikowski, 24legnica.pl

 

 

 

 Czas trwania: około 45 minut

  

scenariusz: Joanna Gonschorek i Zespół
reżyseria: Joanna Gonschorek
muzyka: Andrzej Janiga
scenografia: Szymon Antoniak
animacje: Bartosz Bulanda
tekst piosenki: Zuza Motorniuk

Julek – Aleksandra Listwan
Filip – Mateusz Krzyk
Neptun – Bartosz Bulanda
Babcia – Zuza Motorniuk
Dziecko – Magda Skiba
Paw/jajo – Magdalena Biegańska
On – Andrzej Janiga
Pomocnik Onego - Amadeusz Naczyński
Pani Helena Modrzejewska - Julia Radecka
grają na żywo: Andrzej Janiga i Amadeusz Naczyński