8 kwietnia 2020 roku utworzyliśmy stronę edukacji teatralnej online. Zmusiła nas do tego sytuacja zagrożenia epidemicznego, która nie pozwalała nam na spotykanie się z Państwem w budynku teatru.
Zdecydowaliśmy o pozostawieniu materiałów w Internecie, ponieważ nadal można je wykorzystywać do edukacji teatralnej prywatnie lub zawodowo. Są to: wykłady o teatrze, filmy z naszych projektów edukacyjnych i lekcje wideo prowadzone przez legnickich aktorów.
Edukację online koordynowała Joanna Rostkowska – pedagożka teatru, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Polecamy Państwa uwadze następujące linki edukacyjne:

  1. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego – państwowa instytucja kultury zajmująca się dokumentacją, promocją i animacją polskiego życia teatralnego. Na czas epidemii uruchomiono program #INSTYTUTwsieci: https://www.instytut-teatralny.pl/aktualnosci/
  2. Teatroteka Szkolna – materiały dydaktyczne dla nauczycieli i animatorów kultury http://teatrotekaszkolna.pl/
  3. Teatralny.pl – portal internetowy poświęcony aktualnościom i refleksji nad życiem teatralnym w Polsce.
    W obecnej sytuacji polecamy szczególnie repertuar teatru online: http://teatralny.pl
  4. Ninateka – tysiące wartościowych filmów, spektakli, koncertów, audycji, słuchowisk (także dla dzieci) - wszystko, co najwartościowsze w polskiej kulturze XX i XXI w. z przepastnych archiwów Polskiego Radia i Telewizji: http://ninateka.pl