Wesołe miasteczko

scenariusz Robert Urbański w oparciu o skecze i wiersze Juliana Tuwima

Katarzyna Gudzyk, TR Konkrety: Ponieważ klasyczny kabaret to zawsze piosenki, stąd też o sile „Wesołego miasteczka” decyduje właśnie strona muzyczno-wokalna. Po pierwsze dlatego, że twórcy kabaretu zaczerpnęli z wierszy-piosenek Tuwima. Po drugie – co było dużą niespodzianką – ponieważ legniccy aktorzy naprawdę śpiewają. Warto o tym wspomnieć, bo sprawność wokalna aktorów dramatycznych często pozostawia sporo do życzenia. Tymczasem zespół Modrzejewskiej robi w tej dziedzinie systematyczne postępy.

Piotr Kanikowski, 24legnica.pl: Z tekstów Tuwima powstały wpadające w ucho, niebanalne, pomysłowo zaaranżowane piosenki.  W czasach, kiedy słowo “kabaret” kojarzy się z estradową rozrywką i żartami skrojonymi pod gust telewizyjnego widza, legnickie przedstawienie ma w sobie oldskulowy urok  ”Kabaretu Starszych Panów” przyprawionego odrobiną bezczelności i absurdu spod znaku Monty Pythona. Pyszne to.

Grzegorz Żurawiński, Legnicka Gazeta Teatralna @KT: Czy kabaretowy spektakl w legnickiej kawiarni teatralnej będzie jak przysłowiowe uderzenie w stół, po którym odezwą się nożyce? To całkiem prawdopodobne, bo do dziś satyryczne teksty Tuwima nie straciły ani swojego lirycznego uroku i dowcipu, ani ostrości. W przeszłości autorowi przyniosły wszak zarówno uwielbienie miłośników estrady, jak i nienawiść politycznych oponentów. 

Czas trwania: 65 min.

opieka reżyserska: Joanna Gonschorek
muzyka: Łukasz Matuszyk
przygotowanie wokalne: Wira Hryhorenko-Lewków

Wodzirejka-Przewodniczka - Katarzyna Dworak
Burmistrz - Rafał Cieluch
Żona Burmistrza - Małgorzata Urbańska
Aktywistki lewicowe, córka Burmistrza - Ewa Galusińska, Magda Drab
Panna Marylka - Joanna Gonschorek
Policjantka - Magda Biegańska
Celebryta - Bartosz Bulanda
Dziennikarze - Gabriela Fabian, Abert Pyśk, Robert Gulaczyk
Eustachy - Bogdan Grzeszczak
Zdzisław - Mateusz Krzyk
Małgorzatka - Katarzyna Kaźmierczak
Zakochana - Magda Skiba
Walerian - Paweł Wolak
Wariat - Paweł Palcat
Tęskniąca - Anita Poddębniak
Chór - Wira Hryhorenko-Lewków, Jarosław Lewków/Bohdan Lewków, Barbara Figaj/Karolina
Wróblewska, Kamil Huszczo
Przy pianinie - Andrzej Janiga