Rezerwacja zakończona

Widzę nic

Koprodukcja z Wrocławskim Teatrem Współczesnym

Dramat „Widzę nic” - debiut dramatopisarski uznanego prozaika Filipa Zawady – nagrodzono w IV Konkursie Dramaturgicznym „Strefy Kontaktu”, organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław. Oryginalność koncepcji inscenizacyjnej tej sztuki polega na tym, że bohaterka o imieniu Aneta, będąc jedną osobą, jest grana przez osiem aktorek. Wykreowane przez nie oddzielne osobowości składają się mimo wszystko na jedno życie, którego wątkiem zasadniczym jest ślepota. Widziana zarówno fizycznie, realnie, jak i metaforycznie.

            Jak mówią sami twórcy, jest to „metaforyczny musical z elementami stand-upu, spektakl, który mimo swojej dramatyczności jest bardzo krzepiący”.

 

Piękny, przejmujący, ale też dowcipny spektakl. (…) To bardzo muzyczny i zmysłowy spektakl, nie tylko dzięki ciekawej muzyce Łukasza Wójcika-Zawieruchy, ale też poprzez niezwykłą muzykalność świetnego tekstu Zawady i ruch sceniczny, nad którym czuwała Ewelina Ciszewska.

Dagmara Chojnacka, Recenzje Dagmary Chojnackiej (podkast RadioRam)

 

Aneta Anny Blaut jest inteligentna i nowoczesna. Aneta Katarzyny Dworak-Wolak to kobieta seksualnie wyzwolona. Aneta Elżbiety Golińskiej budzi szacunek głębią przemyśleń. Aneta Aleksandry Listwan zachwyca odwagą i urokiem. Aneta Dominiki Probachty to wieczna buntowniczka, mało mówi w spektaklu, by w finale wybuchnąć przejmującym oskarżeniem. Aneta Magdaleny Skiby jest wiecznie zafrasowana, inna Aneta z troski zapycha więc jej usta czerwonym makaronem. Aneta Jolanty Solarz-Szwed to kobieta z klasą, wiecznie elegancka. Aneta Małgorzaty Urbańskiej z wdziękiem stara się zachować dystans do świata.
            Każda z Anet używa nieco odmiennej sztuki aktorskiej, wszystkie robią to po mistrzowsku i z dużym poczuciem humoru. Żadna z nich nie jest Anetą najważniejszą czy Anetą centralną, choć każda jest tą jedyną, kiedy performuje i powołuje siebie do istnienia. Anety na scenie są sobie równe, a niekiedy nawet obce.

                        Mirosław Kocur, Teatralny.pl

 Czas trwania: 75 minut

 

Spektakl bierze udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

tekst, dramaturgia, współpraca reżyserska: Filip Zawada

reżyseria: Paweł Palcat

scenografia i kostiumy: Magdalena Mucha

muzyka: Łukasz Wójcik-Zawierucha

choreografia: Ewelina Ciszewska

reżyseria świateł: Katarzyna Łuszczyk

asystentka reżysera: Jolanta Solarz -Szwed

inspicjentka: Katarzyna Krajewit/Jolanta Naczyńska

konsultantka ds. niewidzenia: Angelika Dominiak


Anna Błaut (WTW)

Katarzyna Dworak

Elżbieta Golińska (WTW)

Aleksandra Listwan

Dominika Probachta (WTW)

Magdalena Skiba

Jolanta Solarz-Szwed (WTW)

Małgorzata Urbańska

oraz
Małgorzata Madi Rostkowska

 

 

Termin: Czw, 14 kwietnia 19:00

Miejsce: Scena Gadzickiego
Bilety: 60 zł

Wspierane przez iCagenda