Świat na głowie

„Świat na głowie” to sceniczna gra wyobraźni, łącząca środki teatru dramatycznego, muzycznego i teatru tańca. Fabuła będzie bazować na wątkach zaczerpniętych z dramatów Williama Szekspira, dawnych legend i kultury popularnej, które połączy motyw włosów – ucieleśnienia uroku i miłości, ale także buntu i walki o własną tożsamość; emanacji „chwili dziejowej”, atrybutu bogów, królów, bohaterów, wojowników, postaci mitycznych i baśniowych. Równie istotną warstwą tego zdarzenia scenicznego staną się kostiumy stworzone przez Małgorzatę Bulandę, czerpiące z wielu estetyk, stylów i konwencji, a zarazem na wskroś oryginalne, ukazujące siłę teatralnej fantazji tej artystki. Całość uniezwykli muzyka grana na żywo przez Kormorany.

 

Małgorzata Bulanda - scenograf i kostiumolog. Ma na swoim koncie ponad sto przedstawień na scenach polskich i zagranicznych. Jest współtwórczynią najbardziej znanych inscenizacji naszego Teatru, w którym pracuje od 1993 roku, oraz współautorką koncepcji „legnickiego” grania w zrujnowanych, nieteatralnych przestrzeniach. Zaprojektowała scenografię do telewizyjnych wersji legnickich spektakli: Ballady o Zakaczawiu, Wschodów i Zachodów Miasta, Made in Poland, Orkiestry. Pracowała z takimi reżyserami, jak m.in. Jacek Głomb, Przemysław Wojcieszek, duet PiK, Paweł Palcat, Paweł Kamza, Lech Raczak, Robert Talarczyk. Za swą twórczość otrzymała nagrody na ogólnopolskich konkursach i festiwalach, m.in. na Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej i Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy.

  

scenariusz i dramaturgia: Robert Urbański
scenografia, kostiumy i dramaturgia: Małgorzata Bulanda
ruch sceniczny: Witold Jurewicz
wideo i zdjęcia: Karol Budrewicz
muzyka na żywo: Kormorany – Jacek Tuńczyk Fedorowicz, Piotr Blusmen Jankowski, Krzysztof Konik Konieczny, Marcin Witkowski
projekt i wykonanie marionetek: Małgorzata Matczuk
charakteryzacja: Weronika Olek

Gertruda – Katarzyna Dworak
Klaudiusz – Rafał Cieluch
Hamlet – Jan Kowalewski
Lady Makbet – Ewa Galusińska
Falstaff / Pan Capuletti – Paweł Wolak
Poloniusz / Stary Hamlet-duch – Bogdan Grzeszczak
Prospero / Podszewka – Bartosz Bulanda
Laertes – Mateusz Krzyk
Petruchio / Romeo – Paweł Palcat
Pani Page – Gabriela Fabian
Pani Ford – Magda Biegańska
Katarzyna – Małgorzata Urbańska
Ariel – Magda Skiba
Ofelia – Zuza Motorniuk
Puk / Julia – Aleksandra Listwan
Desdemona – Anita Poddębniak

inspicjent: Mariusz Sikorski

 

Our website is protected by DMC Firewall!