Rok na ziemi (naj-naje)

"Cztery pory roku" - spektakl dla naj-najów

Pierwszy w legnickim teatrze spektakl dla najmłodszych widzów  (1 – 4 lata) oraz ich rodziców. Jest to oddziałująca na wszystkie zmysły wędrówka przez zmieniające się pory roku w towarzystwie bohaterów, którymi są między innymi znane każdemu mieszkańcowi Legnicy rzeźby z centrum miasta. Siedzące w centrum sceny dzieci czują się uczestnikami tej historii, która w przyjaznej i atrakcyjnej formie wprowadza w świat sztuki. Spektakl może być także podpowiedzią dla rodziców, jak aktywnie spędzać czas ze swoimi pociechami.

 

Aby utrzymać uwagę małych widzów teatr sięga po różne środki, łącznie z multimediami i czarami (scenograf Szymon Antoniak – udany debiut) Najfajniejsza jest chyba karuzela. Karuzela w teatrze? No właśnie! Takie cuda! […] Rytmicznemu, pociętemu na kawałki językowi towarzyszy równie pomysłowa muzyka [...] Naśladuje dźwięki natury takie jak deszcz, wiatr. Miewa urok przedszkolnego przeboju, ale bywa też nieobliczalna jak brazylijska samba lub wytrawna jak jazz. Jazz dla dwulatków? No właśnie! Takie cuda!

[…] Objawów znudzenia, choćby najmniejszych, nie zauważyłem. Chyba było przeciwnie: zaskoczenie, że czas płynie tak szybko. Niektórzy nie chcieli wychodzić z teatru i już po opadnięciu kurtyny rwali się się do bitwy na poduszki. W teatrze? No właśnie!

Piotr Kanikowski, 24legnica.pl

 

 

 

scenariusz: Joanna Gonschorek i Zespół

reżyseria: Joanna Gonschorek

muzyka: Andrzej Janiga

scenografia: Szymon Antoniak

animacje: Bartosz Bulanda

tekst piosenki: Zuza Motorniuk

występują:

Julek – Aleksandra Listwan

Filip – Mateusz Krzyk

Neptun – Bartosz Bulanda

Babcia – Zuza Motorniuk

Dziecko – Magda Skiba

Paw/jajo – Magdalena Biegańska

On – Andrzej Janiga

Pomocnik Onego - Amadeusz Naczyński

Pani Helena Modrzejewska - Julia Radecka

grają na żywo: Andrzej Janiga i Amadeusz Naczyński

 

Pierwszy w legnickim teatrze spektakl, którego adresatami będą najmłodsi widzowie  (1 – 4 lat) oraz ich rodzice. Przedstawimy im uniwersalną, oddziałującą na wszystkie zmysły opowieść o zmieniających się porach roku. Królować w niej będzie atrakcyjny świat przedmiotów, granych na żywo dźwięków i „czarodziejskich” efektów wizualnych. Aktorzy sprawią, że dzieci, a wraz z nimi i starsi widzowie poczują się uczestnikami tej historii: będą podlewać kwiatki, walczyć na gąbkowe śnieżki, dmuchać w jesienne liście, a wreszcie zagrają koncert na garnkach. Spektakl będzie także podpowiedzią dla rodziców, jak można aktywnie spędzać czas ze swoimi pociechami.

 

 

 Czas trwania: około 45 minut

 

Termin: niedziela, 19 grudzień 14:30

Miejsce: Scena Gadzickiego
Bilety: 20 zł dziecko, 25 zł dorosły

Wspierane przez iCagenda