Teatr jest bliżej, niż myślisz- edukacja teatralna seniorów i dorosłych w 2019

Inspiracją dla tego projektu są rezultaty badań poświęconych możliwościom rozwoju osobistego, dla osób każdym wieku, jaki daje aktywny udział w warsztatach teatralnych. Drugi powód to niewystarczająca oferta edukacji teatralnej dla dorosłych i seniorów w Legnicy. Według raportów GUS jest to ponad 80% mieszkańców naszego miasta ( w tym 20% to seniorzy). I według raportów tej instytucji niewielu  seniorów korzysta z udziału w życiu kulturalnym, często z powodów ekonomicznych. Nasz projekt jest skierowany głównie do seniorów i jest bezpłatny. Trzeci powód to ponad 20-letnie doświadczenie Teatru Modrzejewskiej w Legnicy w prowadzeniu edukacji teatralnej, zbieżne z ideą uczenia się przez całe życie M.F.S. Grundtviga, którego przemyślenia i działania nadal są inspiracją do współczesnych działań edukacyjnych. Projekt przewiduje kompleksową edukację teatralną dla dorosłych i seniorów, prowadzoną przez profesjonalistów, z poszanowaniem potrzeb i oczekiwań jej uczestników.

Działania: warsztaty teatralne prowadzone przez legnickich aktorów ((Anita Poddębniak, Magda Skiba, Joanna Gonschorek, Katarzyna Kaźmierczak, Bartosz Bulanda) zakończone spektaklami, warsztaty do spektakli, spotkania z twórcami i aktorami pracującymi na legnickiej scenie, wykłady o teatrze, spotkania z pracownikami teatru obsługującymi spektakle, oglądanie spektakli Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Uczestnicy: Centrum Seniora przy Legnickim Centrum Kultury, Pogotowie Teatralne, grupa „Bagażnik” z Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z Budżetu Województwa Dolnośląskiego