Występują: młodzież i dorośli z Dolnego Śląska

 

5 czerwca – sobota

10.00- 13.00- poezja śpiewana i monodramy

13.30 – warsztaty dla monodramistów z Joanną Gonschorek – aktorką Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, konsultacje z jury dla poezji śpiewanej

 

6 czerwca- niedziela

10.00-13.00 – recytacje i „wywiedzione ze słowa”

15.00- ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród, konsultacje z jurorami

 

Scena Gadzickiego

 

Przesłuchania są otwarte i bezpłatne dla publiczności.

 

 

 

 

 

 

WAŻNA INFORMACJA DLA MONODRAMISTÓW I ŚPIEWAJĄCYCH POEZJĘ

Każdego dnia eliminacji zapraszamy na próby techniczne na scenie od godz. 8.00 do 10.00.

Z powodu przedłużających się obostrzeń związanych z pandemią jesteśmy zmuszeni, po raz kolejny, do przeniesienia eliminacji 66. OKR. Ponadto, na prośbę Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie, które jest głównym organizatorem konkursu, przyjmiemy w tym roku wyjątkowo uczestników z województwa dolnośląskiego.

Wyjątkowo dla wszystkich, także dla uczestników z Legnicy, będzie to pierwszy etap eliminacji, z pominięciem etapu miejskiego i rejonowego, które ze względu na przedłużającą się pandemię nie zostały przeprowadzone.

Każdego dnia eliminacji zapraszamy uczestników na spotkanie z jurorami, po zakończeniu prezentacji w dniu 5 czerwca oraz po ogłoszeniu wyników w dniu 6 czerwca.

Jednocześnie informujemy, że o ewentualnych kolejnych zmianach będziemy informowali na www i Facebooku Teatru.

Konkurs jest przeznaczony dla młodzieży ze szkół średnich, studentów, dorosłych i seniorów. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej. Po ubiegłorocznej nieobecności konkursu w Legnicy i w wielu innych miejscach na Dolnym Śląsku z powodu pandemii mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się go zorganizować.

OKR odbywa się pod patronatem i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego laureatami było wielu znanych polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski. Z OKR narodziły się zarówno konkursy tematyczne, obejmujące określony krąg literacki lub zasięg czasowy, jak też nurt teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej.

 

Zapisy trwały do 28 kwietnia br. w ośrodkach regionalnych lub bezpośrednio u koordynatora dolnośląskiego.

 

Pełny tekst regulaminu oraz karty zgłoszeń są dostępne na stronie http://www.tkt.art.pl

Dolnośląski koordynator OKR w 2021r.- Joanna Rostkowska – pedagog teatru w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy, tel. 504 890 477, e -mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (preferowany)

Organizator: Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy i Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie