Wszyscy chcą żyć to czarna komedia, której bohater, rozkapryszony hrabia Pozna, staje w obliczu śmierci, ale ponieważ jej wysłannicy nie są zbyt skrupulatni, otrzymuje ostatnią szansę – wyrok zostanie zawieszony, gdy Pozna nakłoni kogoś, by zmarł w jego imieniu.

Autor sztuki, Hanoch Levin (1943-1999), to jeden z najważniejszych dramatopisarzy II połowy XX wieku, autor przeszło 60 sztuk (z których ponad 20 sam wyreżyserował), a także wierszy, piosenek, skeczów, utworów prozatorskich. Jego rodzice byli polskimi Żydami z Łodzi – wyjechali do Palestyny w roku 1935.

 

Zapraszamy na stronę https://wirtualnamodrzejewska.pl/  w celu pobrania bezpłatnego biletu.
Ilość miejsc ograniczona. 5 grudnia o 19:00.

w związku z sytuacją epidemiologiczną i zarządzeniem Rządowego Zespołu Zarządzenia Kryzysowego, działalność publiczna Teatru, związana z organizacją spektakli i wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności oraz zajęcia edukacyjne w ramach Klubu Gońca Teatralnego i Przystanku Piekary zostaje nadal zawieszona do 27 grudnia 2020 r.
Zgodnie z prawem możliwe jest m.in. przeprowadzenie prób oraz organizacja wydarzeń kulturalnych bez udziału publiczności. Teatr będzie prowadził więc intensywną działalność online, m.in. organizując wydarzenia live. Szczegóły znajdziecie Państwo na naszej stronie www.teatr.legnica.pl. Działalność edukacyjną także kontynuować będziemy w sieci.


Sekretariat Teatru będzie czynny od poniedziałku w godzinach 9.00 – 14.00. Bardzo prosimy Państwa o kontakt mailowy lub  telefoniczny Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 76 72 33 500.Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

Scenariusz "E-migranta" powstał z inspiracji książką "E-migranci". Pół roku bez internetu, telefonu i telewizji amerykańsko-australijskiej dziennikarki Susan Maushart. Zatrwożona skalą cyfrowego i technologicznego odurzenia, Maushart postanowiła na kilka miesięcy odłączyć rodzinę od globalnej sieci, co okazało się drogą przez mękę – lecz z happy endem. Z tamtej historii twórcy biorą jednak wyłącznie zaczątek pomysłu fabularnego. Właściwie snują autorską opowieść o młodym chłopaku, który decyduje się na całkowitą ucieczkę od cyfrowego świata. Wykorzystują poetykę teatru telewizji, dokumentu i mockumentu, pamiętnika internetowego, techniki video-art oraz materiały stylizowane na „found footage” (amatorskie nagranie wideo).

 

PROGRAM SPEKTAKLU 

 

Zapraszamy na spektakl online 6 i 10 grudnia o godz. 19:00 na teatralnym kanale YouTube

„Chlebem i solą” to prezentowany online polsko-ukraiński spektakl teatralno-filmowy, stworzony wspólnie przez zespoły artystyczne z Polski i Ukrainy w konwencji verbatim (teatru dokumentalnego, wykorzystującego autentyczne, nieprzekształcane wypowiedzi i zachowania pierwowzorów bohaterów). Naszym partnerem jest Narodowy Akademicki Teatr Dramatyczny im. Iwana Franki w Iwano-Frankiwsku (Ukraina).

PROGRAM SPEKTAKLU 

Zapraszamy na spektakl online 3 grudnia o 19:00 na teatralnym kanale YouTube

Od marca 2009 roku i porozumienia zawartego przez marszałka Dolnego Śląska z prezydentem Legnicy Teatr Modrzejewskiej stał się dolnośląską instytucją kultury samorządu wojewódzkiego współprowadzoną przez samorząd miasta. 

Przez ponad jedenaście lat działań udowodniliśmy, że ten formalny status, łączący w sobie charakter miejski i regionalny, potrafimy przełożyć na wymiar artystyczny. Jesteśmy teatrem, który jak żaden inny w całym województwie opowiada o Legnicy i Dolnym Śląsku, a czyni to nie tylko na rodzimej scenie, ale też w wielu mniejszych i większych miejscowościach regionu. Ponadto zaprasza do współpracy artystów z kraju i zagranicy, promując miasto i województwo, a wreszcie prowadzi długofalowe działania edukacyjne, wprowadzając w świat kultury dzieci, młodzież i seniorów.

Pobierz prezentację