W legnickim teatrze, na specjalnie przygotowanej dużej scenie, trwają czytane próby do "Króla Leara" Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka i reżyserii Anny Augustynowicz. Próby do tej legnicko-opolskiej koprodukcji odbywają się w surowym reżimie sanitarnym, które określiło specjalne zarządzenie dyrektora legnickiego teatru Jacka Głomba.

 

W drugiej połowie czerwca rozpoczęły się w Legnicy próby do wspólnej realizacji Teatru Modrzejewskiej i Teatru Kochanowskiego w Opolu. Tragedię Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka reżyseruje Anna Augustynowicz. Pierwsza z premier na legnickiej Scenie Gadzickiego (z widownią na scenie) zaplanowana jest na 12 września. W roli tytułowej gościnnie Mirosław Zbrojewicz.

Drodzy Widzowie,

uruchomiliśmy sprzedaż biletów online na nasze sierpniowe spektakle. Zaplanowaliśmy je w plenerze, na pięknym dziedzińcu Zamku Piastowskiego, który wierzę z chęcią odwiedzicie.

Mamy nadzieje, że w sierpniu nie będzie już żadnych obostrzeń przy organizacji spektakli teatralnych. Jeśli będą – przekażemy wszystkim zainteresowanym – osobom, które zakupią bilety na nasze spektakle – szczegółową informację.

Do zobaczenia w teatrze, czekamy na Was!

Z artystycznym pozdrowieniem

Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy

Drodzy Widzowie!  

Sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, ale mocno wierzymy, że będzie dobrze. Już teraz przygotowaliśmy dla Was specjalne pakiety teatralne, które będziecie mogli odebrać, jak tylko będzie normalnie. Kiedy nasza Drużyna pracuje nad "Nowym Dekameronem" możecie wspierać swój Teatr będąc w domu. 

Do wyboru trzy warianty: 
- pierwszy to bilet na spektakl "Nowy Dekameron" w Teatrze za 50 zł
- drugi to bilet na spektakl "Nowy Dekameron" w Teatrze + pakiet teatralnych gadżetów (Dramaty I, Dramaty II i płyta "Nasza Muzyka") za 100 zł
- trzeci to bilet na spektakl "Nowy Dekameron" w Teatrze + teatralny pakiet gadżetów (Dramaty I, II i płyta "Nasza Muzyka") + udział w spotkaniu z aktorami i twórcami spektaklu za 150 zł.

Zakupu można dokonać za pośrednictwem Banku. Nr konta to 21 1090 2066 0000 0001 2140 4424.