przed nami trzy weekendowe spektakle „Króla Leara” – 23, 24 i 25 października.
Z powodu obostrzeń sanitarnych istnieje prawdopodobieństwo zmiany wyznaczonych wcześniej miejsc na widowni. Informację otrzymacie Państwo bezpośrednio przed wejściem na spektakl.
Bilety na spektakle zakupione online oraz w kasie teatru zachowują ważność.
Z przykrością informujemy jednakże, że z powodu ograniczeń ilości miejsc na widowni zmuszeni jesteśmy anulować wszystkie niezrealizowane rezerwacje biletów na spektakle (niewykupione bilety).

Z artystycznym pozdrowieniem
Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

Drodzy Państwo,
 
9 i 10 maja 2020 roku (w dwóch częściach) pokazaliśmy premierowo nasz spektakl online „Nowy Dekameron” – inspirowany nowelami Giovanniego Boccaccia, zawartymi w „Dekameronie”. Pierwszą premierę teatralną zrealizowaną w sieci w Polsce już po ogłoszeniu pandemii. Spektakl cieszył się dużą popularnością wśród oglądających, zyskał bardzo dobre recenzje.
Teraz – zgodnie z zapisami umowy (spektakl został zrealizowany w ramach programu operacyjnego MKiDN „Kultura w sieci”), ale też z wielką przyjemnością – udostępniamy go z dniem 1 października 2020 roku publicznie i nieodpłatnie do 31 marca 2021 roku, w dwóch wersjach – bez napisów i z napisami, skierowanymi przede wszystkim do osób niesłyszących i niedosłyszących. Mamy nadzieję, że ta nasza wariacja inspirowana Boccacciem zyska nowych zwolenników.

Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy

ogromnie cieszymy się z możliwości ponownego zapraszania Państwa do Teatru Modrzejewskiej w Legnicy!
W związku z obowiązującymi przepisami prawa działalność Teatru musiała zostać częściowo zreorganizowana. W celu zachowania zasad bezpieczeństwa służących przeciwdziałaniu rozpowszechniania się COVID-19 jesteśmy zmuszeni wprowadzić regulacje porządkowe. Tylko dlatego, żeby zwiększyć bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników Teatru. Mamy nadzieję, że tymczasowe zasady uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Teatr przyjmą Państwo z życzliwością i zrozumieniem.

 

Szczegółowy Regulamin jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce BILETY i obowiązuje wszystkie osoby zamierzające wziąć udział w planowanych przez Teatr wydarzeniach. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

Król Lear jest jednym ze szczytowych osiągnięć Szekspira, dramatem-legendą, jak sądzi wielu, najlepszą ze sztuk dramaturga wszech czasów, „bo właśnie w niej mówi on najbardziej serio” (W. Hazlitt). Wybitny znawca Szekspira Henryk Zbierski napisał: „Trzeba być intelektualistą, aby w pełni zrozumieć tragiczne losy Hamleta, wystarczy być człowiekiem, aby zrozumieć głębię cierpienia Leara”. Być człowiekiem: tak mało – a jednocześnie tak wiele.

 

W tytułowej roli występuje Mirosław Zbrojewicz. „Niewielu aktorów odważyło się wcielić w tę postać, która ma format postaci Michała Anioła – pisał G. T. di Lampedusa. - I chyba żadnemu nie powiodło się to w pełni”. Resztę obsady wypełniają kobiety, co jest zarówno przewrotnym odwróceniem tradycji elżbietańskiej, jak i grą ze stereotypami „męskiej”, patriarchalnej kultury, której Król Lear jest niewątpliwym ucieleśnieniem, a której rozpad dziś obserwujemy.

SPEKTAKL REALIZOWANY JEST W KOPRODUKCJI Z TEATREM IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W OPOLU


Zapraszamy:
23, 24 i 25 października (piątek, sobota i niedziela) o godz. 19.00
BILETY: 40 zł N / 35 zł U

TEATR POLSKA to ogólnopolski program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze.

Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.


TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl