ogromnie cieszymy się z możliwości ponownego zapraszania Państwa do Teatru Modrzejewskiej w Legnicy!
W związku z obowiązującymi przepisami prawa działalność Teatru musiała zostać częściowo zreorganizowana. W celu zachowania zasad bezpieczeństwa służących przeciwdziałaniu rozpowszechniania się COVID-19 jesteśmy zmuszeni wprowadzić regulacje porządkowe. Tylko dlatego, żeby zwiększyć bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników Teatru. Mamy nadzieję, że tymczasowe zasady uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Teatr przyjmą Państwo z życzliwością i zrozumieniem.

 

Szczegółowy Regulamin jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce BILETY i obowiązuje wszystkie osoby zamierzające wziąć udział w planowanych przez Teatr wydarzeniach. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

Przygodowo-awanturniczy spektakl plenerowy, którego akcja dzieje się w „pierwszych dniach wolności”, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Do opustoszałej kamienicy gdzieś na Dolnym Śląsku wprowadzają się nowi lokatorzy – Polacy. Jedno z mieszkań jest jednak na głucho zamknięte i nie można się do niego dostać, co jest tym bardziej frapujące i irytujące, że podobno znajduje się tam skarb… To przedstawienie, będące kryminalnym romansem w międzynarodowych realiach, z muzyką na żywo, tańcem i piosenkami, powstało w ramach projektu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Po legnickiej premierze odwiedziliśmy z nim place i podwórka kilkunastu miast i miasteczek Dolnego Śląska. Teraz po raz pierwszy zostanie pokazane na dziedzińcu legnickiego zamku. Wyreżyserował je niedawno zmarły wybitny twórca, przez lata związany z naszym teatrem, Lech Raczak.

29 i 30 sierpnia o godzinie 20.30
BILETY: normalne 35 / 25 ulgowe

W legnickim teatrze, na specjalnie przygotowanej dużej scenie, trwają czytane próby do "Króla Leara" Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka i reżyserii Anny Augustynowicz. Próby do tej legnicko-opolskiej koprodukcji odbywają się w surowym reżimie sanitarnym, które określiło specjalne zarządzenie dyrektora legnickiego teatru Jacka Głomba.

 

W drugiej połowie czerwca rozpoczęły się w Legnicy próby do wspólnej realizacji Teatru Modrzejewskiej i Teatru Kochanowskiego w Opolu. Tragedię Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka reżyseruje Anna Augustynowicz. Pierwsza z premier na legnickiej Scenie Gadzickiego (z widownią na scenie) zaplanowana jest na 12 września. W roli tytułowej gościnnie Mirosław Zbrojewicz.

Inspirowana życiorysem Henryka Karlińskiego – m.in. twórcy Legnica Cantat – opowieść o niezwykłym arystokracie ducha w przaśnej peerelowskiej rzeczywistości. Wędrówki w czasie, muzyka i wojna, rodzinne nieporozumienia i zgrzyty na linii władza – kultura, dowodzące, że dawniej (podobnie jak dziś) prowadzenie działalności artystycznej w niedużym mieście to nie bułka z masłem. W spektaklu poza zespołem aktorskim Modrzejewskiej biorą udział grający na żywo muzycy, a także samochody, rowery i konie. A wszystko to na dziedzińcu Zamku Piastowskiego, na którym zbudzą się duchy minionych wieków.

15 i 16 oraz 22 i 23 sierpnia o godzinie 20.30
BILETY: normalne 40 / 30 ulgowe

Drodzy Widzowie!  

Sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, ale mocno wierzymy, że będzie dobrze. Już teraz przygotowaliśmy dla Was specjalne pakiety teatralne, które będziecie mogli odebrać, jak tylko będzie normalnie. Kiedy nasza Drużyna pracuje nad "Nowym Dekameronem" możecie wspierać swój Teatr będąc w domu. 

Do wyboru trzy warianty: 
- pierwszy to bilet na spektakl "Nowy Dekameron" w Teatrze za 50 zł
- drugi to bilet na spektakl "Nowy Dekameron" w Teatrze + pakiet teatralnych gadżetów (Dramaty I, Dramaty II i płyta "Nasza Muzyka") za 100 zł
- trzeci to bilet na spektakl "Nowy Dekameron" w Teatrze + teatralny pakiet gadżetów (Dramaty I, II i płyta "Nasza Muzyka") + udział w spotkaniu z aktorami i twórcami spektaklu za 150 zł.

Zakupu można dokonać za pośrednictwem Banku. Nr konta to 21 1090 2066 0000 0001 2140 4424.