Promocja książki „Nowe życie”

Przejmujący portret Greków-uchodźców z ogarniętej wojną domową ojczyzny. 
 
Dionisios Sturis, potomek uchodźców z pogrążonej w wojnie domowej Grecji, podąża śladami swojej rodziny i innych rodaków, których przyjęły polskie władze pod koniec lat czterdziestych XX wieku.
Tworzy portret ludzi oderwanych od swojej ziemi i swojej kultury, świadomych, że powrót do ojczyzny - przynajmniej przez jakiś czas - będzie dla nich niemożliwy, próbujących odnaleźć się w nowym miejscu.
Ta książka to także portret Polaków gotowych - mimo własnych problemów politycznych i ekonomicznych - wesprzeć tych, którzy znaleźli się w trudniejszej sytuacji.
 
Dla wielu krajów w Europie koniec drugiej wojny światowej nie oznaczał końca wojennego koszmaru.
Jedne z najkrwawszych, bratobójczych walk toczyły się w Grecji. W ich wyniku tysiące członków komunistycznej partyzantki i ich rodzin musiało uciekać z kraju i szukać schronienia w państwach bloku wschodniego. W tej rzetelnie udokumentowanej, a jednocześnie bardzo intymnej
historii Sturis przypomina prawdy, o których wiele osób zdaje się dziś nie pamiętać. Choćby taką, że korzyści z przyjmowania uchodźców dotyczą nie tylko ich samych, ale także goszczącego ich kraju.
  
Do tej pory nakładem W.A.B. ukazały się w serii terra incognita: Grecja.
Gorzkie pomarańcze (2013) oraz Gdziekolwiek mnie rzucisz. Wyspa Man i Polacy. Historia splątania (2015)