Hymn narodowy

Najnowsze dzieło teatralne Przemysława Wojcieszka (twórcy spektakli "Made in Poland" i "Osobisty Jezus") oraz zespołu aktorskiego Teatru Modrzejewskiej to gniewny manifest niezgody na rzeczywistość za oknem. Inspirując się między innymi Małą Apokalipsą Tadeusza Konwickiego i Przygodami dobrego wojaka Szwejka Haška twórcy snują współczesną, bardzo nieprawomyślną opowieść o upadku ideałów w polityce i życiu społecznym, o potrzebie buntu i obrony przed uniformizacją. 

PRZEMYSŁAW WOJCIESZEK (1974) - reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta.
Studiował m.in. polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1998 roku Wojcieszek zadebiutował w branży filmowej jako scenarzysta szeroko komentowanego filmu Witolda Adamka - Poniedziałek. W 2001 roku przygotował swój pierwszy w pełni profesjonalny obraz - Głośniej od bomb
W legnickim teatrze przygotował przedstawienie Made in Poland na podstawie własnego scenariusza filmowego, oraz spektakl Osobisty Jezus w którym przeniósł na scenę historię z filmu W dół kolorowym wzgórzem.
Zdobywca wielu nagród filmowych i teatralnych, m.in. nagroda za reżyserię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Laur Konrada i nagroda dziennikarzy za reżyserię na 7. Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowicach oraz nagroda indywidualna za reżyserię na 11. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w Warszawie.
 
 
Czas trwania: 130 minut
 
 
 
 
 
 
 

reżyseria: Przemysław Wojcieszek
współpraca Emilia Piech
scenografia: Małgorzata Bulanda
muzyka: Filip Zawada
światła: Zofia Goraj

Bartek Bulanda – Piotr
Rafał Cieluch – Marek
Magda Drab/Magda Skiba – Marta
Ewa Galusińska – Andrzej D./Ryszard P./Paweł K.
Bogdan Grzeszczak – Zbigniew
Robert Gulaczyk – Michał
Mateusz Krzyk – Krzysztof
Paweł Palcat – Lech i Jarosław K./Antoni M.
Emilia Piech – Alicja
Anita Poddębniak – Irena
Albert Pyśk – Andrzej
Małgorzata Urbańska – Jasnowidz/Krystyna P.
Paweł Wolak – Marian