Ratuszowa

Przed wojną był to niezwiązany ze sztuką lokal o nazwie „Rathaus Keller”, czyli „Piwnica Ratuszowa”, funkcjonujący na miejscu jeszcze średniowiecznego szynku. Po wojnie stał się on restauracją „Ratuszową”, słynną z tego, że choćby w całym mieście brakowało piwa, tu można je było znaleźć. Po roku 1990 podjęto niefortunną decyzję o przebudowie lokalu, który straszył odtąd odrażającym, zimnym, łazienkopodobnym wnętrzem. Odbywały się tu niezliczone bankiety popremierowe, koncerty (m.in., recital Marka Sitarskiego), koncerty i in.
Remont z ostatnich lat, którego celem było przywrócenie lokalowi dawnej świetności, udał się nadspodziewanie dobrze: w jednej z sal odkryto zabytkowy strop.

tel. 76 7233507 lub 76 7233537  

 

Caffe Modjeska

Kawiarnia nazwana amerykańskim pseudonimem patronki legnickiego teatru, Heleny Modrzejewskiej. Inna niż wszystkie, wrośnięta w teatralny hall: nie sposób ani wyjść, ani wejść do teatru, nie przechodząc przez nią; nie sposób wejść do niej, nie wchodząc zarazem do teatru. Intymna i atmosferyczna, jest miejscem formalnych i nieformalnych rozmów o sztuce, bankietów popremierowych, spotkań artystycznych. Jej wystrój współtworzą wystawy malarstwa, grafik, fotografii. Odbywają się tu koncerty jazzowe, organizowane przez klub „Blue Monk”. W ich ramach grali artyści światowej rangi, m.in. Bill Evans, Chuck Frazier, Leszek Cichoński, Janusz Muniak. Ze swym recitalem występuje tu legnicka aktorka Ewa Galusińska, tutaj swoją premierę z programem „Skumbrie w tomacie” miał kabaret legnickich aktorów „Piękna Helena”.

tel. 76 7233530 lub 76 7233369

 


fot. Karol Budrewicz

Our website is protected by DMC Firewall!