Zapraszamy grupy zorganizowane (do 20 osób) na zwiedzanie Teatru Modrzejewskiej w Legnicy w formie gry. Nasza gra teatralna  łączy w sobie współzawodnictwo oraz dobrą zabawę. Pozwala widzom poznać kulisy teatru, ale także uczy dziejów budynku legnickiego teatru oraz historii teatru w ogóle, przybliża sylwetkę naszej patronki, pokazuje pracę teatru na przestrzeni lat.
Dzięki naszej grze widzowie będą mogli lepiej poznać teatralne, nieznane na co dzień przestrzenie: Klub Aktorski, Hol Starego Ratusza, foyer, widownię Sceny Gadzickiego , salę prób, czy samą scenę. Nasza gra teatralna cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród ludzi młodych. 
 
Zapisy przyjmuje Joanna Rostkowska - pedagog teatru, kulturoznawca; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Czas trwania: ok. 1 godz. 
Cena: 6zł/os

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany ustalonego terminu gry teatralnej
 
fot. Małgorzata Banaszkiewicz i Adam Radoliński

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych w Legnicy zapraszają dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów na warsztaty teatralne w sezonie 2016/2017

 

Szkoła Czarodziejów Wyobraźni - zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat   

Zajęcia rozwijają wrażliwość, wyobraźnię oraz pomagają kształtować umiejętności społeczne. Podczas warsztatów korzystamy z metod plastycznych, dramowych, interpersonalnych i zabaw edukacyjnych.

Zajęcia prowadzą: Aleksandra Lesiak - psycholog i animator kultury oraz Tomasz Baran - scenograf i animator kultury

poniedziałek godz. 16.00-17.30 (start 5 września) 

 

Ślady – warsztaty teatralne dla młodzieży ponadgimnazjalnej               

Główny temat warsztatów w tej grupie to ślady, jakie pozostawiamy po wszystkim, co nam się zdarza. Chodzi o ślady w sensie materialnym i w sensie mentalnym. Zajęcia prowadzone są metodami improwizacji teatralnych.

Zajęcia prowadzi: Albert Pyśk - aktor

poniedziałek godz. 17.30-19.30 (start 8 września)   

 

Pogotowie Teatralne - grupa rozwoju osobistego poprzez teatr dla osób po kryzysach

Zapraszamy Cię do nas. Warto spróbować ponieważ: wykorzystasz swoją energię w twórczy sposób, zdobędziesz odwagę w wyrażaniu siebie i swoich emocji, odkryjesz własne zasoby, jeśli coś potrafisz, umiesz, masz jakiś talent, to na pewno go wykorzystamy.  

Zajęcia prowadzą: Katarzyna Kaźmierczak- aktorka i psychoterapeutka oraz Magda Drab - aktorka.

 

wtorek godz. 16.00-18.00 (start 6 września)

 

Grupa Gimnazjalna

Warsztaty teatralne dla młodzieży gimnazjalnej, która chce rozwijać się poprzez działania twórcze w teatrze. Podczas zajęć improwizujemy, badamy możliwości wyrażania emocji poprzez ciało i słowo.

Zajęcia prowadzi: Magda Skiba - aktorka

 

środa godz. 16.00- 17.30 (start 8 września)

 

Teatr Dorosłych i Seniorów BAGAZNIK, czyli bagaż doświadczeń           

Warsztaty teatralne dla dorosłych miłośników teatru, którzy pragną spróbować swoich sił na scenie. Grupa wystąpiła do tej pory w bajkach i autorskich spektaklach, a ostatnim sezonie zagrali „Dom Bernardy Alba” według Federico Garcii Lorki.

Zajęcia prowadzi: Robert Gulaczyk- aktor

czwartek godz. 16.00-17.30 (start 8 września)

 

Mały Goniec – zajęcia dla dzieci w wieku 9-12 lat         

Podczas warsztatów teatralnych dzieci tworzą swoją autorską wypowiedź zainspirowaną zdarzeniami i problemami z jakimi spotykają się na co dzień. Zabawa w teatr rozwija zdolności artystyczne, a także jest szansą zaistnienia w grupie, wyrażenia siebie w twórczy sposób.

Zajęcia prowadzi: Joanna Rostkowska- pedagożka teatru, instruktorka teatralna

piątek godz. 16.00-17.30 (start 2 września) 

 

Każda grupa, w miarę możliwości i zainteresowań, pracuje nad spektaklem, ale nie jest to podstawowym celem warsztatów twórczych w teatrze. Najważniejsze jest odkrywanie siebie i świata poprzez teatr.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. 

Wszystkie zajęcia odbywają się w Sali Prób w Teatrze (wejście od strony Starego Ratusza).

Zapisy prowadzi Joanna Rostkowska – kulturoznawca i pedagog teatru pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (preferowany) lub tel. 504-890-477.

 

UWAGA !!!

Trzy grupy rozpoczną zajęcia 8 września (czwartek) godz. od 16.00 do 17.30 – będą to połączone warsztaty, które potrwają cały wrzesień, dla grup: Ślady, Gimnazjalnej oraz Teatru Dorosłych i Seniorów „Bagażnik…”. Podczas warsztatów dla tych trzech grup przygotujemy i wykonamy akcje plenerowe w przestrzeniach miasta. Grupy: Szkoła Czarodziejów Wyobraźni, Mały Goniec oraz Pogotowie Teatralne rozpoczynają sezon od 2 września.