• "Maraton/Tren" - monodram Pawła Palcata

   Trwający 70 minut „Maraton/Tren” „to od pierwszych chwili popis sprawności Pawła Palcata, który precyzyjnie kontroluje wszystko, co się dzieje na scenie i na widowni, pilnuje tempa, dozuje adrenalinę, neutralizuje powagę czarnym humorem i trafnymi obserwacjami socjologicznymi. Z marszu łapie świetny kontakt z publicznością, wciąga ją w pogawędkę, podśpiewuje przebój Bee Gees , trochę improwizuje – i nagle bomba idzie w górę, nastrój się zmienia (...)
   Piotr Kanikowski, 24legnica.pl.
   22 marca (czwartek) o godz. 19.00 na Scenie na Strychu

  • "Biesy" wg Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Jacka Głomba

   Kryminalna, oparta na faktach intryga o spisku wplątującym rewolucjonistów z małego miasteczka w pospolitą zbrodnię. Obnaża niezmienne od wieków mechanizmy manipulacji. To one umożliwiły powstanie i rozwój totalitaryzmów ubiegłego stulecia; to ich także i dziś używają rozmaitej maści zbawiciele ludzkości. Dostojewski to mistrz psychologii, niezrównany portrecista, twórca fascynujących, niejednoznacznych bohaterów, dlatego "Biesy" to pełna pasji walka charakterów, spektakl gęsty od emocji i znaczeń.

   7 i 8 kwietnia o godz. 18.00 na Scenie Gadzickiego

  • Jacek Głomb "Człowiekiem Teatru 2018"

   Jacek Głomb, reżyser i dyrektor legnickiego Teatru Modrzejewskiej, został piątym laureatem Nagrody im. Zygmunta Hübnera "Człowiek Teatru".Tytuł ten otrzymują artyści podejmujący trud kształtowania wrażliwości widzów i kreowania świadomości społecznej. Wybierając laureata szczególną uwagę zwraca się na zawodową rzetelność, uczciwość i pracowitość, globalne i holistyczne podejście do teatru oraz obywatelską odpowiedzialność. Kapituła wyróżnia ludzi wszechstronnych, których praca przyczynia się do rozwoju teatru, wizjonerów, dla których teatr jest sensem życia.

  • "Wierna wataha" -reż. Paweł Wolak i Katarzyna Dworak

   Kolejne - czwarte na legnickiej scenie - autorskie dzieło legnickiego duetu PiK, czyli Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak. Po obsypywanych nagrodami opowieściach dziejących się na wsi, tym razem przenosimy się do małego miasteczka. Jego bogobojni mieszkańcy żyją w poczuciu bezpieczeństwa, oddaleni od zawirowań politycznych reszty świata, od wszelkich wojen i niepokojów. Ceną za ten komfort jest - składana co pokolenie - niezwykła ofiara... Przez wiele lat nikt się przeciwko niej nie buntuje, wszyscy rozumieją wagę wspólnej sprawy, zgadzają się na życie podporządkowane potrzebom wiary i Kościoła. Ale w końcu w miasteczku rodzi się ktoś, kto chce żyć zupełnie inaczej...

   Dramatopisarsko-reżysersko-aktorski tandem zaprosił do współpracy zarówno artystów znanych legnickiej publiczności, jak i debiutujących na naszej scenie. Muzykę stworzy Jacek Hałas we współpracy z Albertem Pyśkiem, scenografia będzie dziełem Piotra Tetlaka, kostiumy - Natalii Rejszel, a choreografia - Jakuba Lewandowskiego. Ilustratorka Justyna Sokołowska, przygotuje wizualizacje, a legnicki zespół aktorów zasilą studentki wrocławskiej AST - Adrianna Jendroszek i Paulina Kowalska.


   Gramy 23, 24 i 25 marca oraz 13, 14 i 15 kwietnia o 19.00 

  • "Wierna wataha" oraz "Maraton/Tren" startują w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

   "Wierna wataha" w reżyserii Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak oraz "Maraton/Tren" - monodram Pawła Palcata biorą udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, który ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Jakub Papuczys, Joanna Puzyna - Chojka.

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd