• Kolejny etap konkursu recytatorskiego w Legnicy.


   W najbliższą sobotę (22 kwietnia), w legnickim teatrze, będzie można obejrzeć monodramy i recytacje oraz posłuchać poezji śpiewanej w wykonaniu młodzieży i dorosłych z regionu legnickiego. Będzie to kolejny etap, tym razem rejonowy, 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który rozegra się w Caffe Modjeska. Wstęp na przesłuchania konkursowe jest bezpłatny.

   Podczas konkursu można robić zdjęcia i filmować.

  • INWAZJA JASZCZURÓW // 21, 22 i 23 kwietnia o 19.00

   [„Inwazja jaszczurów”] jest wielka. Zachwyca inscenizacyjnym rozmachem i pomysłowością, ale przede wszystkim grą aktorską. [...] to [...] fajerwerk inscenizacyjnych pomysłów. [...] Spektakl ogląda się jak efektowną futurystyczną baśń. [...] Przede wszystkim to jednak dobrze opowiedziana, porządna, wciągająca historia, z początkiem i końcem, barwnymi postaciami, ważnym przesłaniem, dobrym tempem, balansem pomiędzy śmiechem a grozą.

   Piotr Kanikowski, 24legnica.pl

   fot. Karol Budrewicz

   Gramy: 21,22 i 23 kwietnia,o godz. 19.00
   w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy

  • MAKBET // 29 i 30 kwietnia godz. 19, Scena Gadzickiego

    

       …prawdziwa siła legnickiej inscenizacji „Makbeta” tkwi w scenach zbiorowych z udziałem Wiedźm. Spektakl zaczyna się długą, dynamiczną sekwencją bitwy we mgle i równie efektowną bitwą się kończy. Obie mają w sobie coś z baletu, podobnie jak uczta u Makbeta, która w wizji Raczaka bardziej niż wytwornym przyjęciem jest upiorną orgią u schyłku świata. […]. Piękne są kostiumy zaprojektowane przez Natalię Kołodziej, zdobione romantycznymi haftami, odwołujące się przewrotnie do średniowiecznych rycerskich eposów, i dopełnione tatuażami na szyjach oraz ramionach aktorów. Wszystko to plus futurystyczna scenografia Bohdana Cieślaka składa się na bardzo sugestywny obraz świata ogarniętego obłędem, dążącego ku samozagładzie. […] Gorąco polecam „Makbeta” w reżyserii Lecha Raczaka.
   - Piotr Kanikowski, 24legnica